Spreymax polyurea uygulaması nasıl yapılır ?

Spreymax Polyurea Kaplama uygulaması yüksek donanımlı makineler yardımıyla uygulanacak alana püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır.

Polyurea uygulamasına başlamadan önce ekibimizin öncelikle uygulama yapılacak alanda bir keşif çalışması yapmaktadır.Bu keşif çalışmasından sonra ilk uygulama olan kaba temizlik uygulamasına geçilir.Zeminde mevcut olan uygulamaya engel teşvik eden maddeler firmamız tarafından paketlenerek bertaraf edilir.Daha sonra mevcut alanın durumuna göre hazırlıklar yapılarak tamamlanır.Alan fayans yada parlak bir yüzey ise zemin özel silim makineleri ile pürüzlü hale getirilir.Köşe birleşim yerleri özel kimyasal ürünler ile pah yapılarak spreymax polyurea uygulamasından maksimum verim alabilmek adına en iyi şekilde hazırlanır.Tüm temizlik tamir ve tadilat işleri bittikten sonra astar uygulamasına geçilir.Astar uygulamasının amacı spreymax polyurea uygulamasının zemine tam mukavemet ile yapışmasını sağlamaktır.Astar uygulaması kurumadan üzerine yine tutunmayı en üst düzeye çıkarabilmek polyurea uygulamasını minimum 30 – 35 sene sorunsuz kullanabilmek adına kuvars kum serpilir ve zemin kurumaya bırakılır.

Astar uygulamasının kuruma süresi yaz şartlarında ortalama 6 – 8 saat arası iken kış şartlarında 8 – 12 saat arasındadır.Bu süre zarfında uygulama yapılacak alanlar kullanıma kapalı kalmak zorundadır. Astar kuruduktan sonra püskürtme polyurea uygulamasına geçilir. Polyurea özel makineler yardımı ile 70 – 80 derece sıcaklık arasında fusion tabanca yardımı ile zemine katlar halinde uygulanır.

Uygulanan polyurea 3 saniye gibi kısa bir sürede kurur ve alan kullanıma hazırdır.Polyurea uygulaması ek yeri oluşturmadığı gibi maksimum derecede su yalıtımı sağlar.
Spreymax polyurea izolasyon uygulamasının alanında bir devrim niteliği taşıyan bu uygulamalar ile yapı sektörü büyük bir atılım gerçekleştirmiş olup, bir çok dalında oldukça hızla yükselen biçimde kullanımı artmaktadır. Kısa tanımı ile polyurea, bir izolasyon malzemesidir.
Polyurea makinesi ile püskürtülerek uygulanan bu yeni su yalıtımı ürünü yapı uzun süre sorunsuz olarak korur.  Altını çizmek istediğimiz konuların en başında alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği gelmektedir. Amatörce kullanılması faydadan çok zarar getirir. Dolayısı ile yıllarını bu işe vermiş köklü firmalarla çalışmanız size fayda sağlayacaktır. Ayırdığınız bütçenin tam karşılığını alabilmeniz ve beklentilerinizin tam olarak karşılanabilmesi yalnızca buna bağlıdır. Çok yüksek bir maliyete sahip olmasa da sonuçta bir ödeme yapılarak kullanılmaktadır ve bunun boşa gitmesini hiç kimse istemez. Bütün türlerdeki yalıtımı sağlayan bu mucize ürün ile tanışarak daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmak artık çok kolay.

 

Spreymax Polyurea kaplama uygulamamız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz 0541 712 02 04 numaralı mobil gsm hattımızı arayabilirsiniz.