Sprey poliüretan köpük fiyatları nasıl belirlenir ?

Sprey poliüretan köpük fiyatlarımız için bizlere 0541 712 02 04 numaralı mobil hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Isı izolasyonu için uygulanan sprey poliüretan köpük fiyatları uygulama yerine,mevsimine,ortam koşullarına göre 2 farklı şekilde verilmektedir.Alınabilecek bu fiyatları ortak zeminde değerlendirebilmek için aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir;

A-)Metrekare olarak uygulanarak 3 – 4 – 5 cm metrekare birim fiyatı olarak
B-)Kilogram olarak uygulanarak KG birim fiyatı olarak

M2 UYGULAMA İÇİN FARKLI KALINLIKLARDA FİYAT TEKLİFİ
Uygulanacak yüzeye,mevsimsel koşullara göre değişkenlik göstermekle beraber kullanılacak poliüretan köpük miktarı aşağıdaki formül ile hesaplanabilmektedir;

 • Yüzey alanı (m2): A
 • Köpük Kalınlığı(m):B
 • *Uygulanmış köpük yoğunluğu(kg/m3):C
 • **Mevsimsel ve uygulama faktörü(birimsiz):1,20
 • M2 için poliüretan sarfiyat miktarı =AxBxCx1,20

*Uygulanmış köpük yoğunluğu poliüretan köpük hammaddesinin teknik datalarında ki serbest yoğunluğun yaklaşık 10 puan fazlası alınarak bulunur.Uygulama yapılan şantiyede Alınan köpük parçası numunesi ile de yoğunluk kontrolü yapılarak teyit edilir.
**Mevsimsel ve uygulama faktörü sprey poliüretan köpük uygulaması sırasında uçan gaz,fire miktarı ,yüzeylerdeki şekil farklılıkları kaynaklı,yaz ve kış aylarına göre oluşan değişimleri kapsamaktadır.

Bu tip teklif alındığında aşağıdaki noktaları şartnamelere ilave etmek ve kontrolünü sağlamak gerekmektedir;

 • 1-)Kullanılacak ham madde firmasının ürününe ait Teknik Data’ların,ambalaj şekillerinin teklif aşamasında uygulayıcı firmadan istenmesi.Bu Teknik Data’lardaki ürünün ticari isminin uygulama sahasına doğru geldiğinin,ambalajlama kilolarının etiketlerden kontrolü yapılmalıdır.
 • 2-)Anlaşma koşullarına uygun kalınlıkta poliüretan köpük uygulaması yapılıp yapılmadığı uygulama yüzeylerinin bir çok farklı noktasından batırılan sivri bir cisimle ölçülmesi gerekmektedir.
 • 3-)Uygulanan poliüretan köpükten farklı noktalardan numuneler alınıp bu numunelerin m2 sarfiyatı hesaplanırken kullanılan yoğunluğunun doğruluğu test edilmelidir;
  Numunenin gram miktarı terazi yardımıyla tartılır,numune suya daldırılıp ne kadar su taşırdığı gram cinsinden terazi yardımıyla bulunur,aşağıdaki yöntemle kg/m3 cinsinden yoğunluğu hesaplanır;
  D(yoğunluk)= (Numune ağırlığı (gr)/numunenin taşırdığı su(gr))*1000
  Kg/m3 cinsinden yoğunluk hesaplanıp anlaşmada verilen uygulanmış yoğunluk teyit edilir.Bu yoğunluğun teyidi verilen fiyattaki en önemli noktalardan biridir.
 • 4-)Poliüretan köpük uygulaması yapılacak yüzeylerin hassas bir metraj ölçümüyle kontrolünün yapılması

Sprey poliüretan köpük uygulaması ülkemizde henüz yeterince bilinmemesi sebebiyle bir çok farklı şekilde suistimal edilmesi mümkün olmaktadır.Fiyat endeksli olarak araştırma yapan müşteriler uygulamayı suistimal eden metrekare fiyatında yada kilogram fiyatında 1 TL , 50 Kuruş daha uygun fiyat veren firmalara güvenip , totalde kar etmek yerine , ciddi derecede zarara uğratılmaktadırlar.

Örnek Sprey Poliüretan Köpük Sarfiyat ve Fiyat Tablosu :

KALINLIK  METRAJ SARFİYAT
3 CM KALINLIKTA 100 METREKARE 130 – 150 KG
4 CM KALINLIKTA 100 METREKARE 190 – 210 KG
5 CM KALINLIKTA 100 METREKARE 230 – 250 KG

Poliüretan sprey fiyatlarını araştırırken uygulanacak ürünün yoğunluğu , kalitesi , metrekareye atılacak ortalama sarfiyatları ve bununla beraber firmanın kurumsallığı çalışan personellerin mesleki eğitim sertifikalarının olup olmadığı , referansları gibi bir çok detay araştırılmalıdır.

Güncel sprey poliüretan kg birim fiyatlarımız yada sprey polyurea fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizlere 0541 712 02 04 numaralı mobil hattımızdan ulaşabilirsiniz.