Polyurea zemin kaplama

Sprey polyurea kaplama uygulaması olağanüstü koruyucu bir kaplama sistemidir. Ofislerde, üretim tesislerinde ve yaşam alanlarında artık çok daha elastik, özel ve aynı zamanda da son derece hijyenik zemin kaplamalarına eğilim artmaktadır. Yoğun yaya trafiğinden doğan, aşınmaya karşı mukavemet ve su geçirimsizlik aranan özelliklerin içinde en öne çıkanlarıdır.

Firmamızın kullanmış olduğu saf polyurea uygulaması yapılan zemin kaplama uygulamasında uygulama yapılan alanlar yağ, benzin ve diğer pek çok aşındırıcı maddelere karşı yüksek kimyasal dayanımlı ve su geçirmezdir. Spreymax Saf Polyurea zemin kaplama sistemleri özellikle yüksek darbe, aşınma ve kimyasal dayanım istenen kimya, gıda, ilaç ve tekstil gibi endüstriyel ortamlarda tercih edilen en iyi zemin kaplama uygulamasıdır.

Spreymax Polyurea Kaplama harici başka hiçbir ürün müşteriye daha elastik ve yaratıcı bir imkan sunamamaktadır.Zemin kaplama uygulamalarında  renklerin ve fikirlerin sınırsız olması, üstün su yalıtımı tüketicilerin bu ürünü seçmelerinin en önemli nedenlerinden biridir. Saf Polyurea kaplamaları sprey olarak uygulanır ve benzersiz bir sonuç ortaya çıkar. Ortaya çıkan yapı; % 100  su yalıtımı, mükemmel zemin kaplaması ve dekoratif bir görünüm sağlar.

Polyurea zemin kaplama uygulaması son 5 sene içerisinde en çok tercih edilen ürün olmuştur.Şüphesiz en büyük sebeplerden bir uygulamanın hızlıca kuruması ve yapılan alanların anında kullanıma açılmasıdır. Spreymax polyurea ile yapılan zemin kaplama uygulamalarında kırım döküm söküm vs. gibi uğraştırıcı uygulamalar yapılmadan hızlıca uygulanır ve dakikalar içerisinde araç ve yaya trafiğine açılabilir. Polyurea ile yapılan zemin kaplamaları %400 esnek olur , kırılma ve çatlama yapmaz.B2 sınıfı alev yürütmezdir.

Sprey Polyurea zemin kaplama uygulaması otomotiv sektörü, endüstriyel alanlar, kimya, gıda, ilaç fabrikalarında, otopark üstü alanlarda, uçak hangarı, büyük baş hayvan barınakları, depolar, araç kasa kaplamaları gibi mekanik dayanım isteyen alanlarda güvenle kullanılabilir.Ayrıca saf polyurea uygulaması minimum 20 – 25 yıldan fazla kullanabileceğiniz gibi son kat uygulaması ile de ral kataloğundan istenilen tüm renkler uygulanabilir.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

0541 712 02 04 numaralı hattımızdan 08:00 – 22:00 arası destek talep edebilirsiniz.

Polyurea zemin kaplaması nasıl yapılır ?

zemin kaplama uygulama videosu :

Polyurea kaplama ile istenilen kaymazlık derecesi elde edilirken, yüzeyler araçtan akabilecek, yağmur ve kar suyu ile benzin ve yağlara karşı geçirimsiz kalır ve kimyasallara karşı dayanım sağlar.Bu şekilde yapılacak polyurea zemin kaplama sayesinde otopark betonlarına çok az miktarda yük bindirilerek betonların kimyasal atıklara karşı korunması sağlanmış olur.

Beton mukavemeti polyurea sprey kaplaması için uygun olmalıdır, dolayısıyla kaplama yapılacak beton en az C 25 tercihen C 30 – C 35 standardında olmalı,yüzeyde ( kaymak tabakası ) gevşek kısım olmamalı, polyurea kaplama yapılacak beton, düzgün perdahlanmış ve tepsi yapılmış olarak hazırlanmalı. Uygulama öncesi yüzey kir, yağ, toz ve nemden arındırılmış olmalı, gevşek tabakalar uzaklaştırılmalı, ana beton bulunmamalı ve kaplama sağlam betona yapılmalıdır.Uygulama yapılacak beton yeni veya ortam nemli ise nem ölçme cihazları ile betonun nemi ölçülerek kaplamaya uygun nem oranında olup olmadığı kontrol edilmelidir, yeni dökülmüş beton yüzeylerde betonun priz süresi 21 gün beklenecek,zemin rutubet azami değeri % 4-5, uygulama yapılacak zemin sıcaklığı 10-30 oC değerlerinde olmalıdır.

Çok parlak yüzeylere kaplama yapılmamalı,kaplanacak beton yüzeylerde belli bir pürüzlülük sağlanmalı, şayet beton yüzey düzgün ve parlak olarak bitirilmiş veya her hangi bir kaplama yapılmış ise,betonun durumuna göre Slim / Blast-track / Freze yapılarak pürüzlen dirilmeli ve kalkan kısımlar tamamen satıhtan uzaklaştırılmalıdır.

Profesyonelce elde ettiği bilgilerimize ve deneyimlerimize dayanan bir çok resmi kurum ve kuruluşta kullanılan şartnamemize göz atabilirsiniz.

polyurea sprey zemin kaplama uygulaması başlıca özellikleri :

Uygulama yapılan zeminler %100 sızdırmaz olur.

Nem, küflenme ve pasa karşı tam koruma sağlar.

Her türlü zemine sorunsuz olarak uygulanabilir.

Uygulama yapılan zeminler kimyasal maddelere karşı dirençli olur.

Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmaz.

Uygulama süresi kısadır.

Polyurea ile zemin kaplama uygulaması hakkında sık sorulan sorular :

Sprey polyurea uygulaması her türlü alana sorunsuz olarak uygulanabilmektedir. Her zemin için farklı bir alt yapı hazırlanması gerekmektedir. Firmamız gerekli zeminin alt yapısı  hazırlamaktadır.

Polyurea zemin kaplama uygulaması minimum 30 – 35 sene zeminlerde sorunsuz görev yapar.Herhangi bir kırılma, çatlama veya kopma yapmaz.Kalıcı ve kesin bir çözüm için Spreymax Saf polyurea.

Evet polyurea kaplama uygulamasının ana rengi gri’dir. Dilerseniz ral kodlarından bir seçim yaparak farklı bir renk ile son kat uygulama yapılabilmektedir.