Polyurea yalıtım

Spreymax Polyurea günümüzün en ideal yalıtım ürünüdür.Kullanırlığı gün geçtikçe hızla artan diğer su yalıtım kaplamalarıyla mukayese dahi edilemeyecek özelliklere sahip kaplama malzemesidir.

Bildiğiniz gibi yıllardır bitümen mebranlarla su yalıtımlar yapılmaktaydı ve halada kullanıldığını söyleyebiliriz. Geçmiş yıllarda bitümen membranlara pvc membranlar eklenerek ey yerli su yalıtım kaplamaları çok hızlı şekilde kullanılmaya başlandı ve ardından çeşitli Epdm membranlar ve akrilik bazlı su yalıtım malzemeleri de çeşitlendirilmeye başlandı. Sonraları poliüretan bazlı conipur benzeri su yalıtım membranları gelişmeye başladı. Conipur nispeten bu saydıklarımızın içerisinde en iyi özellikleri yakalamıştır. Mühendislik çalışmaları yıllar içerisinde su yalıtımının önemini dahada arttığını belirleyerek binalarda kimyasal ve fiziksel hareketlere dayanıklı ürün geliştirmeye devam etti.

Polyurea tam da bu ihtiyaç temelinde ortaya çıktı, çünkü polyurea yalıtım örtüleri arasındaki tüm sorunları ortadan kaldıran özelliği sağlayan tek kaplama türü olarak geliştirildi. Polyurea yapılarda oluşan tüm su yalıtım sorunlarını uzun yıllar ortadan kaldırabilen tek kaplama türü olduğunu rakipsiz teknik özellikleri ile görebilirsiniz. Polyurea yalıtım diğer su yalıtım örtüleri gibi sürülerek veya yapıştırılarak uygulanmayan tek üründür. Polyurea sprey püskürtme yöntemi ile ek yersiz, elastik, bir kaç saniye içerisinde kurumaya başlayan kaplama malzemesidir.

Su yalıtımı problemlerinde mükemmeliyet sağlayan polyurea yalıtım sektörünün vazgeçilmez tercihidir.Sadece su yalıtımı ihtiyaçlarını karşılayan bir numaralı yalıtım malzemesi olmakla birlikte aynı zamanda endüstriyel ürünlerin dış kaplamaları ve yüzey kaplama alanlarında da kullanılmaktadır..
Ayrıca gıdaların üretim alanlarında gerek hijyen gerek ise uzun ömürlü alan ve meteryal kullanımı için de yaygın kullanılan güvenilir bir yalıtım malzemesidir.

Polyurea yalıtım nerelerde kullanılabilir ?

Su izolasyon ihtiyacının ortaya çıktığı her yerde kullanımı söz konusudur. Örneğin teras, mutfak, banyo, havuz, bina temeli, üretim tesisi ve bunlara benzer su kaçaklarının önlenmesi ihtiyacının meydana çıktığı yerlerde yüksek verim sunar. Ses yalıtımı için hem iç cephe hemde dış cephede kusursuza yakın sonuçlar almak mümkündür. Yine aynı şekilde belirli oranlarda ısı izolasyonu da sağlar ve diğer ürünlerin çok ilerisinde, kalıcı ve garantili bir tercihtir. Bu kadar çok kullanım alanı olan polyurea için nedir sorusu sorulduğunda kısa bir yanıtla geçiştirmek tatmin edici bir cevap olmamaktadır.

Polyurea yalıtım uygulaması ülkemizde son beş yıl içerisinde kullanımı büyük bir hızla artmakta ve bu pazardaki yeri de aynı hızla büyümektedir. Sadece yeni inşa edilen binalarda değil eski yapılarında ortaya çıkan yalıtım ihtiyaçları için önemli bir seçenektir.Bu sektörde bir çok firma bulunmakta ve hemen her gün yenileri dahil olmaktadır. Dolayısı ile size ve projenize en uygun olanını bulmak ta önemlidir. Bunun için yapmanız gereken ilk ve en önemli şey firmanın geçmişini, tecrübesini ve referanslarını sorgulamak olacaktır. Güven veren, köklü kuruluşlar arasında seçiminizi yaparak hem yüzde yüz memnun kalabileceğiniz bir hizmet alabilir hem de aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz. Konunun diğer boyutlarını ilerleyen yazılarımızda ele almaya çalışacağız. Bizi takip ederek polyurea yalıtım hakkında sorularınıza cevap bulabilir ve tavsiyelerimiz sayesinde kendinize doğru bir yol haritası çizebilirsiniz. Dilediğiniz an iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.