Polyurea teras izolasyonu

Yapılarımızda teras izolasyonu uygulamasın doğru ve kusursuz olarak yapılması gerekmektedir.Terasların su yalıtımı uygulamasında doğru bir izolasyon malzemesi kullanılmaz ve kalitesiz bir işçilikte bunun içine dahil olursa teraslarda su sızıntısı kaçınılmaz olur.Teraslarda su yalıtımı için polyurea uygulaması büyük önem arz etmektedir.Teraslarda kırma dökme yapmadan uygulanacak alanları anında kullanıma açabilen ortalama 80 yıl ömrü olan bir teras yalıtım malzemesi olan polyurea kaplama uygulanacak alan fark etmeksizin yatay ve düşey tüm alanlarda tek parça olarak uygulama imkanı tanır.

Teras izolasyonun da polyurea kaplama uygulaması günümüzde en çok tercih edilen yalıtım uygulamasıdır. Polyurea %400 esneklik özelliği ile masanız, sandalyeniz veya eşyalarınızı koyduğunuzda aşınma yapmaz, yırtılmaz ve kopmaz. Ayrıca polyurea alev yürütmeyen b2 sınıfı yanmazlık sınıfında oldukça kaliteli bir zemin kaplama ve su yalıtımı malzemesidir.

Polyurea ile yapılan teras su yalıtımı uygulamaları 30-35 yıldan fazla güvenle kullanılabilir. Polyurea kaplama uygulaması oldukça uzun ömürlü bir su yalıtımı malzemesidir. Teraslarınıza su yalıtımını yaptırırken aynı zamanda polyurea uygulaması ile zemin kaplamasını da yaptırmış olursunuz. Polyurea uygulamasını fayans, seramik, kalebodur, mermer, beton, şap gibi birçok alana üzerine sorunsuz olarak yaptırabilirsiniz.

Teras izolasyonunda polyurea uygulamasının yüksek elastikiyeti sayesinde teraslarda oluşabilecek çatlakları absorbe ederek yapıdaki sağlığı korur.Yüksek derecede UV dayanımı sayesinde her türlü beton, kalebodur ve seramik gibi yüzeylerin üzerine uygulanarak bina ömrü kadar su yalıtımına dayanım sağlar.

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

0541 712 02 04 numaralı hattımızdan 08:00 – 22:00 arası destek talep edebilirsiniz.

Teras izolasyonu nasıl yapılır ?

teras izolasyonu uygulama videosu :

Polyurea sprey uygulaması ile yapılan teras izolasyonu uygulamalarında öncelikle uygulama yapılacak zeminde fayans, seramik mozaik gibi bir yapı kaplama ürünü mevcut ise öncelikle onun durumu kontrol edilir. Uygulama zeminin şeklini alacağı için sorunlu olan yüzeyler tamir ve tadilat edilir.

Teras izolasyonu uygulamasında ilk etap temizlik uygulamasıdır. Polyurea kaplama uygulamasının uzun yıllar kullanılması uygulama yapılacak zeminden toz , parçalık vb. uygulamanın kalitesini düşürecek etkenlerden bertaraf edilmelidir.Temizlik işleminin ardından epoksi astar uygulaması yapılır.Astar uygulamasının kuruma süresi ortalama olarak 7 saat’tir. Bu süre zarfında terasa çıkılmaması gerekmektedir.

Epoksi astar uygulaması kuruduktan sonra mobil sprey polyurea araçlarımız ile teras izolasyonu uygulamamız başlar.Püskürtülerek uygulanan polyurea sprey kaplama uygulaması 4 saniye içerisinde reaksiyona girerek kurumaya başlar. Uygulama kısa süre içerisinde ek yersiz olarak tek parça halinde parapetler dahil edilerek havuz misali  tamamlanır. Polyurea kaplama uygulaması sonrasında isteğe göre son kat uv dayanlımlı koruyucu boya aşaması ile beraber istenilen renk uygulanabilir.

 

fayans üstü yalıtım
fayans üstü yalıtım
polyurea teras izolasyonu
polyurea teras izolasyonu
saf polyurea
saf polyurea

polyurea teras izolasyonu özellikleri :

Uygulama yapılan teraslar %100 su geçirmez olur.

Nem, küflenme ve pasa karşı tam koruma sağlar.

Her türlü alana sorunsuz uygulanabilir.

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmaz.

Uygulama süresi kısadır.

Teras izolasyonu hakkında sık sorulan sorular :

Uygulama süresi uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. İnce bir temizlik işleminin ardından epoksi astar uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır. Ertesi gün polyurea kaplama uygulaması yapılır ve zemin toplam 2 günde kullanıma hazır hale gelir.

Polyurea ile su izolasyonu yapılan teraslar 30 yıldan fazla kullanıma imkanı sunmaktadır.

Evet polyurea uygulaması son kat olarak kullanıldığı gibi dilerseniz üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.