Polyurea temel perde izolasyonu

Temel ve perde duvarların su yalıtımı binaların temelinden korunması binanın ömrü bakımından önemlidir.Temel ve perde duvarlar, toprak altı dolgu olması nedeniyle yağmur suları ve yer altı sızıntı sularına, aralıklarla su baskınlarına maruz kalırlar.Perde duvar etraflarında genel olarak drenaj oluşturularak yeraltı sularını belirli oranda azaltmaya yönelik çözümler yapılabilir ancak bunlar geçici olmaktadır.Aslında yapılarda en önemli su yalıtımı ihtiyacı olan alanlar olmasına rağmen, geçici su yalıtımları yapılmaktadır. Temel ve perde duvarlar betonarme ve içerisinde bulundurdukları çelik donatıların korozyona uğramasına neden olurken yapının uzun yıllar dayanmasına engel olurlar.

Temel ve perde duvarlarda diğer su yalıtımı çözümlerine göre yağmur suları, fiziksel hareketlere dayanım gösterebilen Spreymax polyurea kaplama son ürün olması nedeniyle dikişsiz bir su yalıtımı kaplaması sağlarken ek yersiz ve toprak altı suları asitlerine en dayanıklı çözüm olmaktadır.
Polyurea, temel ve perde duvarların yalıtımında uygulama aşamasına geçilmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar zemin hazırlıklarının doğru yapılmış olması gerekmektedir.

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

0541 712 02 04 numaralı hattımızdan 08:00 – 22:00 arası destek talep edebilirsiniz.

Perde duvar yüzey hazırlığı nasıl yapılır ?

spreymax perde beton uygulaması :

Zemin hazırlığı, her su yalıtım ürünün zemine tutunmasını sağlayacak en önemli başlangıçtır.Spreymax kaplama uygulamasında en önemli kısım alt yapının düzgün olarak hazılanmasından geçmektedir.Uygulama yapılacak yüzey, yapışmayı engelleyici kalıp yağı, çimento artığı vb. kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Yüzeylerin uygulama öncesinde dona maruz kalmadığından emin olunmalıdır.

  • Perde duvar yüzeylerde öncelik olarak kalıp dökümü esnasında kalan demir, çivi ve benzeri metallerin kesilip alınması gereklidir.
  • Perde duvarlarda beton parçalarını ve zayıf parçacıklar elmas uçlu makine yardımı ile raspa yapılarak traşlanması sağlarnır.
  • Perde duvarlar beton köşleri ve keskin noktalar taşlanarak ovel hale getirilir. Var ise içe gelen noktalara pah yapılır.
  • Yüzeyde var ise kalıp boşukları tamir harcı ile doldurularak tamiratları yapılır.
  • Hazırlanan yüzeylerin Epoksi esaslı astar ile rulo yardımı ile hazırlanması sağlanır.
  • Yapılan işlemlerin devamında son olarak var ise çukur ve boşluklar poliüretan macun ile dolguları yapılır.
  • Son olarak hazırlanan yüzeylere sıcak püskürtülen 100% katı solvent içermeyen aromatik, çift komponentli sprey  olarak metal, beton, ahşap ve diğer önerilen yüzeylere uygulanabilen esnek  yapılı saf yada hibrid polyurea kaplama uygulaması yapılır.
  • Polyurea kaplama üzerine isteğe göre sprey poliüretan ile ısı yalıtımı uygulaması yapılır.

Spreymax ile temel perde beton su yalıtımı avantajları :

Uygulama yapılan teraslar %100 su geçirmez olur.

Nem, küflenme ve pasa karşı tam koruma sağlar.

Her türlü alana sorunsuz uygulanabilir.

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmaz.

Uygulama süresi kısadır.

Spreymax polyurea ile temel perde beton izolasyonu hakkında sık sorulan sorular :

Uygulama süresi uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. İnce bir temizlik işleminin ardından epoksi astar uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır. Ertesi gün polyurea kaplama uygulaması yapılır ve zemin toplam 2 günde kullanıma hazır hale gelir.

Polyurea ile su izolasyonu yapılan teraslar 30 yıldan fazla kullanıma imkanı sunmaktadır.

Evet polyurea uygulaması son kat olarak kullanıldığı gibi dilerseniz üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.