Polyurea Ravago Tekpol

1998 yılından bu yana Türkiye’de yaptığı yatırımlarla plastik sektörünün önemli oyuncularından biri haline gelen Ravago, 2013 yılında Türkiye’deki tüm üretim şirketlerini Ravago Petrokimya A.Ş çatısı altına toplamıştır. Ravago Petrokimya birleşim sonrası toplam 45.000 m² kapalı alan üzerinde faaliyet gösteren 3 üretim tesisi ve 300’ü aşkın çalışanıyla Ravago’nun bünyesindeki en büyük 2. üretim tesisi konumuna ulaşmıştır. Ravago Petrokimya ISO 14000, TS 16949, ISO 9001 ve OHSAS 18001 belgelerine aynı sanda sahip olan tek Ravago tesisidir. Ar-Ge de grubun liderliğine oturan Ravago Petrokimya farklı alanlarda uzman 30 kişilik Ar-Ge kadrosu ile bir Ar-Ge merkezi kurarak grubun teknoloji lideri konumundadır. Enplast, Eastchem, Ravago Kimya, Mahalo ve Tekpol firmalarının birleşimiyle oluşan Ravago Petrokimya Üretim A.Ş. 250.000 MT üretimiyle polimer hammadde konusunda Türkiye’nin ikinci büyük plastik üreticisi konumundadır.

Polyurea Ravago Tekpol
İzosiyanat ve poliaminin hacimce 1:1 oranında karışmasıyla meydana gelen bir elastomerdir. Aromatik ve alifatik olmak üzere her iki yapıda da bulunabilir. polyurea elastomerler mekanik olarak UV ye dayanıklıdır. Aromatik poliürealar UV ışınlarına maruz kaldıklarında renginde değişiklikler olabilir ancak mekanik özelliklerinde değişme olmaz. Alifatik poliüreler UV’ye maruz kaldıklarında renklerinde değişiklik olmaz.

Polyurea Ravago Tekpol
Polyurea Ravago Tekpol

Polyurea’nın Avantajları
* Hızlı reaksiyon süresi (5-15 saniye)
* Hava sıcaklığından ve havadaki nemden etkilenmemesi
* Hızlı kurumasından dolayı, kaplanılan alanın çok kısa sürede servise açılması
* 0oC derecede bile ürünün kuruması
* Solventsiz olması ve VOC (uçucu organik madde) değerinin çok düşük olması
* Çok iyi mekanik özelliklere sahip olması (Yırtılma, darbe dayanımı, esneme ve uzama değerleri çok yüksek)
* Kaplanılacak alana özellikle metal ve betona cok iyi yapışması
* İstenilen kalınlıkta uygulama yapılabilmesi
* Eklemsiz uygulama yapılabilmesi
* Girintili, engebelli, düzgün şekile sahip olmayan, kısacası her tür değişik şekile sahip yüzeye uygulama yapılabilmesi
* Zehirli olmamasından dolayı gıdaya uygun olması. (İçme su boruları, içme su tankları vb.)

Bu web sayfasında ki bütün bilgiler , ürün tanıdım niteliğindedir.Firmaların resmi web sitelerinden alıntılar yapılmış olabilir.