Polyurea kullanım alanları

Yüksek teknoloji ürünü olan polyurea kaplama, su yalıtımı konusunda %100 çözüm üreten ve üstünlüğü kanıtlanmış tek malzemedir. 100’den fazla sektör ve kullanım alanı için su yalıtımı ve zemin kaplama imkanı sunar.

Polyurea yurt dışında uzun yıllar savunma sanayisinde kullanılan kusursuz bir üründür. Ülkemizde polyurea uygulamaları yalıtım, zemin kaplama, onarım ve derz dolgusu konularında  sıkça tercih edilmektedir. Sprey olarak ve ek yersiz uygulanabilen hızlı kürleşme özelliği sayesinde projeleri 5-15 saniyede kullanıma almaya imkân tanıyan yeni bir izolasyon malzemesidir.

Spreymax Polyurea uygulamasının mükemmel kimyasal, termal ve UV dayanımı özellikleri ile ter türlü alanın su yalıtımında ve kaplamasında kolaylıkla kullanılabilir. Kullanılan formülasyon ve uygulamalar sayesinde spreymax polyurea birkaç dakika içinde uygulama alanını kullanıma açma özelliği sayesinde maliyetlerde ve uygulama personel giderlerinden tasarruf ettirir.

Polyurea birçok kimyasala karşı dayanıklıdır. Fiziksel darbelere bitki köklerine karşı dayanıklıdır. Polyurea her türlü zemine uygulanır ve yüksek aderans sağlar. polyurea nın, bir diğer avantajı ise uygulama yapılacak alanda kırıma döküme gerek kalmadan uygulama alanındaki problemi çözüme kavuşturur. UV ışınlarına karşı dayanımı sayesinde açık alanlarda kullanılabilir ve üst korumaya gerek duymaz. Polyurea solvent içermediği için insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. %300 esnektir. Bu sayede kırılma ve çatlama yapmaz. Renk seçenekleri vardır.

Polyurea Kullanım Alanları

Teraslarda balkonlarda sac ve trapez çatılarda Temel ve perde betonlarında Havuzlarda Su depolarında Fabrika ve otopark zeminlerinde Yükleme rampalarında Korozyona ve darbeye karşı korumaya ihtiyaç duyulan her alanda ve her zeminde uygulanabilir. Ticari araçlarda pick up ve panelvanlarda korozyona ve çizilmeye karşı uygulanabilir.

Ülkemizde temel olarak polyurea şu alanlarda tercih edilmektedir ;

  • Çatı yalıtım ve izolasyonu
  • Teras Yalıtım ve izolasyonu
  • Havuz Yalıtım ve izolasyonu
  • İnşaat alanında Temel su yalıtımında
  • Perde Beton su yalıtımında
  • Banyo, Mutfaklar ve Tuvalet izolasyonlarında
  • Her türlü zemin kaplama ihtiyaçlarında

Yukarıda kısaca belirttiğimiz polyurea kullanım alanları dışındaki alanlar için de uygulama imkanı olabilmektedir. Sprey olarak ve ekyersiz uygulama avantajlarıyla talep ettiğiniz kalınlık ve özelliklerde uygulama yapabilmekteyiz.

Daha geniş bilgi almak ve ücretsiz keşif için 0541 712 02 04 numaralı hattımızdan bizleri arayabilirsiniz. 10 yıllık tecrübemizle Türkiye’nin her noktasında bütün şehirlerde sprey polyurea kaplama ve su yalıtımı uygulamaları yapabilmekteyiz.