Polyurea havuz yalıtımı

Havuz betonarme yapısı gereği su kaçağı ve su sızmasına karşı tek başına mukavemet gösteremez. Betonarme üstüne yapılan seramik fayans uygulaması da kesin çözüm üretmemektedir.Havuzlarda içeride bulunan suyun dışarı sızmasını engellemek ve dışardan gelebilecek sızmalara karşıda yalıtım için özel uygulama gerekmektedir.Şüphesiz havuzlarda en garantili su yalıtım ürünü Spreymax Polyurea Kaplama uygulamasıdır.

Havuzlarda ülkemizde sıklıkla karşılaşılan su yalıtımı problemlerine ,maliyetli ve uzun zaman alan tadilat yerine Spreymax polyurea ile size hızlı ve garantili çözümler sunuyoruz.

Spreymax ekibinin yaptığı keşif doğrultusunda havuzun zemin durumu ve su kapasitesi gibi teknik detaylar analiz edilerek su yalıtımı için en uygun değerlerde malzeme hazırlanır.Yapılacak olan polyurea uygulamanın uzun ömürlü olması için yüzeydeki varsa derz boşlukları ve çatlaklar özel kimyasallarla doldurulur.Yüzeyin kuru,temiz ve uygulamaya hazır olduğu belirlendikten sonra astarlama işlemi yapılır.

Bu işlemden 24 saat sonra Spreymax Polyurea uygulaması yapılır.Son olarak özel kimyasal boyalarla boyanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

 

Geleceğin su yalıtımı ürünü olan Spreymax polyurea uygulaması havuzlarda %100 koruma sağlayarak kesin çözüm sunmaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

0541 712 02 04 numaralı hattımızdan 08:00 – 22:00 arası destek talep edebilirsiniz.

polyurea havuz izolasyonu nasıl yapılır ?

Havuz izolasyonu uygulama videosu :

Polyurea sprey kaplama uygulaması henüz inşaat halinde olacak bir betonarme havuza yapılacaksa polyurea zemin kaplama sayfasında belirtmiş olduğumuz teknik şartnamemize bakabilirsiniz.

Hali hazırda kullanılan fakat su kaçıran havuzlarda ise öncelikle suyun tahliyesi yapılmalıdır.Daha sonra zeminin kaba temizliğine geçilir uygulamaya engel bütün atıklar alandan bertaraf edilir.Mevcut olan havuzun fayans,mozaik gibi koruyucu kaplamalarında var ise kırık , sökük alanlar tespit edilip gerekli tadilatları yapılır. Daha sonra astar uygulamasına geçilir astar uygulamasının kuruma süresi 12 saattir bu süre zarfında astar uygulanan alanlara giriş yapılamaz.

Astar uygulamasından 1 gün sonra mobil sprey polyurea araçlarımız ile alana gelen uzman uygulayıcı Spreymax polyurea ekibi gerekli makine ve basınç ayalarını yaptıktan sonra uygulamaya geçer. Polyurea uygulaması uygulandıktan 3 4 saniye sonra kürlenir ve elastik bir şekil alır.Spreymax uygulamasından sonra ek yersiz tek bir parça ile kaplanan havuzdan suyun kaçabileceği veya yürüyebileceği hiçbir kaçış noktası olmaz.

Sprey polyurea uygulamasının ardından son aşama olarak havuzlara özel ile son kat boya uygulaması gerçekleştirilir.Havuzlarda standart uygulama rengimiz mavi renktir fakat müşteri taleplerine göre ral kataloğundan renk seçimi mümkündür.

polyurea havuz izolasyonu başlıca özellikleri :

Spreymax polyurea kullanılan havuzlar %100 sızdırmaz olur.

Havuzları nem, küflenme ve pasa karşı tam olarak korur.

Spreymax her türlü havuza sorunsuz olarak uygulanabilir.

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir.Havuz temizleme kimyasalları ürüne zarar veremez.

Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmaz.

Spreymax polyurea uygulama süresi kısadır.Saniyeler içerisinde kürlenir.

Spreymax polyurea site havuzları, olimpik havuzlar, dinlenme havuzları, süs havuzları, aquapark gibi alanlarda sorunsuz kullanılabilir.

Spreymax polyurea uygulaması havuzlarda minimum 20 sene sorunsuz görev yapar.

Evet Spreymax polyurea dinlenme havuzu gibi alanlarda sıcak sulara karşı yapıyı korur. -30 ile +60 arasında dayanıma sahiptir.

Spreymax uygulaması yapılan havuzlar son kat olarak kullanıldığı gibi dilerseniz üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.