Polyurea çatı izolasyonu

Spreymax Polyurea su yalıtımı malzemesini çatı yalıtımı için önermekteyiz. UV dayanımı olmayan, ek yerli malzeme ile yapılan uygulamalarda çevresel etkilerden dolayı yıpranma sonucu delinme, çatlamalar oluşur ve iş görmez hale gelir. Bunun gibi sorunlar ile karşılaşmamak için her yüzeye uygulanabilen Spreymax Polyurea çatı yalıtımı uygulaması sonucunda, uzun ömürlü, ek yersiz kusursuz bir çalışma ile kaplama ve su yalıtımı sağlanır.

Spreymax polyurea uygulaması, gezilebilen veya gezilemeyen teras çatı alanlarında betonarme tabliye betonu üzerine talep halinde önce ısı yalıtımı yani sprey poliüretan uygulaması yapılır sonrasında ısı yalıtım malzemesinin atılan meyil şapı üzerine yapılmaktadır. Otopark üzeri ısı yalıtımı ihtiyacı olmayan bahçe çatı alanında ise direkt tabliye betonu üzeri atılan süzgeçlere doğru meyilli şap üzerine sprey polyurea çatı kaplama su yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Ekiplerimizin yaptığı keşif doğrultusunda çatı zemin durumu, çevresel etkenler ve sirkülasyon yoğunluğu gibi teknik detaylar analiz edilerek çatı su yalıtımı için en uygun değerlerde malzeme hazırlanır. Spreymax polyurea çatı yalıtımı uygulaması ile yapının uzun ömürlü olması için yüzeydeki varsa derz boşlukları ve çatlaklar özel kimyasallarla doldurulur. Yüzeyin kuru, temiz ve uygulamaya hazır olduğu belirlendikten sonra astarlama işlemi yapılır. Bu işlemden 24 saat sonra Spreymax polyurea uygulaması yapılır. İsteğe bağlı olarak özel kimyasal boyalarla çatı zemini istenilen renklerde özel kimyasal boyalarla boyanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

 

Spreymax polyurea uygulaması çatı su yalıtımında kalıcı ve kesin çözüm arayanların bir numaralı tercihidir.

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

0541 712 02 04 numaralı hattımızdan 08:00 – 22:00 arası destek talep edebilirsiniz.

polyurea çatı izolasyonu nasıl yapılır ?

Spreymax Polyurea çatı yalıtımı sonrasında uygulama alanı çok hızlı kürleşme özelliği ile uygulama alanı birkaç saniye sonra kullanıma açılabilir. Kokusuzdur, esnektir, aşınmaya karşı koruma sağlar. Ek yersiz olarak uygulanan Spreymax polyurea mükemmel su yalıtımı sağlar. Zemine yapışma gücü oldukça yüksektir. Nem ve sıcaklıktan etkilenmez. Mükemmel kimyasal dayanım sağlar. Ultraviyole (UV) , deniz suyu ve klora karşı dayanıklıdır. Çatı yalıtımı için polyurea talep edilen kalınlıkta uygulama yapılabilir. Genellikle 2 mm uygulama kalınlığı tercih edilmektedir. Teknik ön çalışma ile en uygun kalınlık tespit edilmelidir.

Neden çatı su izolasyonunda spreymax polyurea ?

Mükemmel bir termal (sıcaklık) dayanıklılığina sahiptir -50 derece ile +150 derece arasında bir uygulama ve dayanıklılık aralığı vardır.Polyurea uygulamadan yapıldıktan sonra 1 dakika bile beklemeden uygulanan alan kullanıma açılabilir.Polyurea bunun yanında uygulama yapıldıktan 1 saat sonra ise zeminin üzerinde araç bile yürütülebilir. Kullanımı açısından zaman içinde aşınması çok yavaş olduğu için spreymax polyurea’nın kullanım süresi çok uzundur.Polyurea dışarıya herhangi bir gaz yada madde salınımı yapmadığı için sağlıklıdır.

çatı izolasyonu uygulama videosu :

polyurea çatı izolasyonu avantajları :

Polyurea çatı izolasyonu ile çatılarda%100 su yalıtımı sağlanır.

Spreymax ile çatılar nem, küflenme ve pasa karşı tam koruma sağlar.

Spreymax uygulaması her türlü çatı tipine sorunsuz olarak uygulanabilir.

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmaz.

Uygulama süresi kısadır.

Çatı izolasyonunda polyurea hakkında sık sorulan sorular :

Uygulama süresi uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. İnce bir temizlik işleminin ardından epoksi astar uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır. Ertesi gün polyurea kaplama uygulaması yapılır ve çatı toplam 2 günde kullanıma hazır hale gelir.

Spreymax ile yapılan polyurea çatı izolasyonu uygulamaları minimum 20 sene %100 sızdırmazlık sağlar.Geçici çözümler yerine kalıcı bir ürün arayanların tek tercihi Spreymax.

Evet polyurea uygulaması çatılarda son kat olarak kullanıldığı gibi dilerseniz üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.